Máte-li něco opravdu důležitého ke sdělení, tak potom pište zde
 
 

Výstavní síň


dnem 7.10.2002 zahájila oficiálně svou činnost internetová výtvarná galerie Umakart. Virtuální vernisáž se nadmíru vydařila, v jednom okamžiku navštívilo galerii přes 150 lidí. Úspěch celé akce byl více než překvapivý.
Generálním ředitelem jsem byl zvolen větinou hlasů a pravidelně s vámi návštěvníky budu komunikovat v tomtu sloupku.
Dnes se nebudu zabírat hloubkou či podstatou umělecké tvorby, ale probereme v něm spíše organizační záležitosti. Těžko vám budu vysvětlovat, proč se generálním ředilelem stala osoba, která v galerii vystavuje, ale věřte že v tom nalézám mnoho pozitiv. Mohu rozhodovat nad dramaturgickou koncepcí, upřednostňovat svá vlastní díla, ale hlavně k nim přidávat svůj vlastní komentář. Neznamená to však, že budu k okolnímu světu naprosto hluchý, ne, to bychom si nerozuměli! Rád si vyslechnu jakékoli Vaše názory, k tomuto účelu můžete použít adresu jazzduo@post.cz nebo knihu hostů.
Do konce roku bude v Umakartu vystaven ucelený soubor osmi děl, koncem ledna se představí "systémové umění", což je pokus o přenesení děl veřejných do rezidentních prostorů. Tímto tématem se bude zabývati příští sloupek.
Výstavní kolekce je z období let 2000-2002, nesourodost děl je jen zdánlivá. Hlavním tématem všech prací je realita a možnosti, jak s realitou zacházet a jak pomocí předmětů a barevných elementů realitu proměňovat ve vlastní svět, čímž zdůrazňuji touhu každého člověka nalézt sám sebe v prostředí, které mu dává volnost a klid.
Typické příklady jsou obrazy „ROZPAD” a „HOULE JOULE”, kde jsem vytvořil iluzivní svět, v prvním případě silně geometrický s jasnými zákonitostmi, ale nutným symbolem změny, což vystihuje strnulý pád hranolu, jež se pomalu tříští na elementární částečky.
U obrazu „HOULE JOULE” byl podnět vzniku jiný. Pomohla k němu náhoda, výsledek vypadá jako snová fantazie, ale námět obrazu má hmatatelné kořeny. Slibuji že v příštím sloupku se k tomuto tématu ještě vrátím.
Děkuji Vám za ochotu číst a těším se na další setkání, i když jen virtuální.

Jiří Vetešník
GENERÁLNÍ ŘEDITEL
UMAKART


Shockwave Flash objekt nemohl být zobrazen, pravděpodobně chybí aktuální plug-in pro zobrazení tohoto objektu

 
 
 
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768   
stránky stvořil Petr Svoboda © 2002, 2003    Poslední aktualizace: